بهترین و به‌روزترین برندهای سمعک

شرکت‌های تولیدکننده سمعک، با ارتقا نسل قبلی ازنظر فناوری و تکنولوژی دارای تغییرات چشم‌گیری بوده‌اند. تغییرات معمولاً ازلحاظ کیفیت صدا به شکل مطلوبی ارائه می‌شوند و در رده‌های بالاتر قرار می‌گیرند. اندازه و شکل سمعک نمی‌تواند معیار مناسبی برای سنجش کیفیت سمعک باشد. در حال حاضر در بازار رقابت، سمعک‌های مختلف  با برندها و اسامی خاص مشاهده می‌شود. در طی 5 سال اخیر شرکت‌های معروف تولیدکننده سمعک، تغییرات زیادی در تولیدات خود ایجاد کرده‌اند که نسبت به گذشته از کیفیت بهتری برخوردار می‌باشند. این تغییرات باعث شده است که افراد کم‌شنوا و ناشنوا در تمام محیط‌ها  از شنوایی خوبی برخوردار باشند.

کدام سمعک مناسب است؟

برای این‌که به این پرسش پاسخ دهیم باید اطلاعات درستی نسبت به شکل و اندازه مجرای گوش، میزان کم شنوایی و نوع آن، همچنین اطلاعاتی که در زمینه شنیداری داریم، کسب کنیم. در مرحله بعد باید به مسائلی مانند سلیقه، میزان هزینه‌ای که می‌توانیم برای خرید سمعک تقبل نماییم و نوع سبک زندگی خود بپردازیم.

سمعک‌های به‌روز دنیا

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی در دنیا به تولید سمعک می‌پردازند اما در اینجا  از شرکت‌های معتبر  و معروف در زمینه تولید سمعک نام می‌بریم و علت برتری این محصولات را بیان می‌کنیم.

6 برند تولیدکننده بهترین سمعک‌های دنیا شامل : اتیکن(Oticon ) ، ریساند (Resound) ، فوناک (Phonak )، ویدکس (Widex )، سیگینیا، نام سابق زیمنس(Signia) و استارکی ( Starkey ) می‌باشند.

به‌روزترین سمعک زیمنس آلمان

شرکت زیمنس آلمان با تولید سمعک اکسپرینس یا سمعک ایکس از جدیدترین محصول خو رونمایی کرده است. این سمعک مجهز به سنسور های حرکتی و آکوستیکی می‌باشد. با این امکانات فرد ناشنوا در هنگام حرکت نیز می‌تواند از وضوح گفتار باکیفیت مناسب برخوردار باشد. این سمعک‌ها به‌وسیله باتری و شارژی انرژی خود را تأمین می‌کنند. سمعک‌های ایکس با دو مدل پرو 312 ایکس و پرو Charge& Go  تولید می‌شود.

جدیدترین سمعک اتیکن دانمارک

به‌روزترین سمعک اتیکن دانمارک با پلتفرم ولوکس در سال 2019 میلادی به بازار عرض شد. این پلتفرم‌ها با رقم تصور نکردنی 1200 میلیون پردازش در ثانیه، امواج صوتی را دریافت نموده و مورد آنالیز قرار می‌دهد. این برندها با سه نمونه OPN دانمارک در سه سطح S1،    S2 وS3  موجود می‌باشد. شرکت اتیکن در سال 2020 با تولید سمعک اکسید، جدیدترین مدل را ارائه کرده است. این سمعک در دو استایل متفاوت و 7 رنگ مختلف و متناسب باپوست اشخاص تولیدشده است. این سمعک‌ها به‌صورت پشت‌گوشی برای ناشنوایی‌های خیلی ضعیف استفاده می‌شود. دو برند سمعک اکسید دانمارک شامل Oticon Xceed SP و Oticon Xceed UP  می‌باشد.

 سمعک فوناک سوئیس  بانام مارول

به‌روزترین سمعک شرکت فوناک سوئیس  بانام مارول  نام‌گذاری شده است. این سمعک دارای یک ریک یا رسیور در داخل کانال خود دارد و به شکل وایرلس می‌باشد و قابل شارژ می‌باشد. این برند در 4 سطح قیمت و 5 نمونه مختلف  تولیدشده‌اند که بانام‌های:

Audeo M- 312   ، Audeo M- 312T  ،  Audeo M- 13T ، Audeo M-RT و  Audeo M-R معرفی‌شده‌اند.

 جدیدترین سمعک ویدکس دانمارک

اووک نامی است که شرکت سمعک ویدوکس برای به‌روزترین سمعک خود برگزیده است. این سمعک دارای مدل‌های مختلفی است که شامل مدل‌های داخل گوشی و پشت‌گوشی  می‌باشد و به شکل وایرلس در چهار سطح وارد بازار شده است که بانام‌های اووک440، اووک 330، اووک  220 و اووک 110 نام‌گذاری شده‌اند.

 جدیدترین سمعک استارکی آمریکا

شرکت آمریکایی استارکی جدیدترین سمعک خود را بانام لیویو به بازار عرضه داشته است که به‌عنوان بهترین صدای تولیدشده، نام‌گذاری شده است. سمعک‌های شارژی داخل گوشی  اولین بار به‌وسیله این شرکت تولیدشده است. بنابراین به‌روزترین مدل‌های سمعک استارکی  بانام‌های سمعک ریک شارژی، سمعک داخل گوشی شارژی نامیده می‌شود.

 سمعک ریساند دانمارک با تازه‌ترین مدل

سمعک لینکس  جدیدترین سمعک این شرکت می‌باشد و بر طبق ادعای این شرکت این سمعک با یک‌بار شارژ شدن می‌تواند برای 30 ساعت مورداستفاده قرار بگیرد. در حال حاضر این سمعک‌ها در مدل‌های ریک یا رسیور در داخل کانال تولید می‌شوند. این مدل‌ها وایرلس می‌باشند و از طریق گوشی همراه اندروید یا آیفون بدون واسطه متصل می‌شوند.

 قبل از خرید سمعک چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

پس از مراجعه به ادیولوژیست یا متخصص شنوایی  باید توجه کنید که اندازه سمعک با میزان کم شنوایی در ارتباط باشد. باید دانست که افراد با شنوایی شدید و عمیق نمی‌توانند از سمعک‌های کوچک درون‌گوشی استفاده کنند. همچنین اگر جزو افرادی هستید که به‌سرعت دچار عفونت گوش می‌شوید بهتر است از برندهای داخل گوشی استفاده نکنید. البته امروزه از فیلترهایی برای جلوگیری از بروز این مشکل استفاده می‌شود.

شاید بخواهید صدای پس‌زمینه را کاهش دهید یا برخی فرکانس‌ها را افزایش دهید، بنابراین به دنبال گزینه‌ای باشید که این ویژگی را داشته باشد. نمونه‌های به‌روز سمعک‌ها به‌وسیله امواج وایرلس می‌توانند با پخش‌کننده‌های موبایل و لپ تاپ  ارتباط برقرار کنند. اگر ظاهر و زیبایی خود را باوجود سمعک دچار ایراد می‌دانید، می‌توانید با مراجعه به مشاورین موجود در این زمینه بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین باید بدانید فعالیت روزانه شما چگونه است مثلاً  اهل دیدن تلویزیون هستید یا اگر با تلفن زیاد صحبت می‌کنید، با افراد زیادی در ارتباط هستید و یا اهل ورزش و پیاده‌روی می‌باشید، باید به این موارد توجه داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که محیطی که در آن به کار یا امور روزانه خود می‌پردازید، چگونه است آیا احتیاج دارید که صداهای مزاحم را کمتر دریافت کنید و یا از صدای موسیقی  لذت می‌برید.

 برخی امکانات سمعک‌های به‌روز دنیا

امروزه سمعک‌های متنوع و با امکانات ویژه‌ای روانه بازار می‌شوند اما باید در نظر داشت که آیا به همه این امکانات نیاز دارید یا خیر به‌عنوان‌مثال ریموت کنترل، رابط موبایل یا استریمر و رابط تلویزیون از تجهیزات سمعک  به شمار می‌روند.

عده‌ای فکر می‌کنند، هرچه تعداد کانال‌های سمعک بیشتر باشد این سمعک بهتر خواهد بود. درحالی‌که کانال در سمعک محدوده فرکانس  را تعیین می‌کند. به‌این‌ترتیب کانال‌ها کمک می‌کنند تا محدوده بسیاری از اصوات را با نواحی فرکانسی باریک‌تری تقسیم کرده و در هر فرکانسی صداها را تقویت نماییم.

اگر جزو افرادی هستید که علاوه بر ظاهر و امکانات سمعک، قیمت محصول نیز برایتان اهمیت دارد با مراجعه به مشاوران و متخصصین این امر، می‌توانید گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

ما را دنبال کنید

مطالب محبوب

جدیدترین اخبار

مارکتینگ در کلینیک دندانپزشکی: چگونه یک کمپین دیجیتالی موثر ایجاد کنیم.
باندینگ دندان چیست | هزینه باندینگ دندان | عکس باندینگ دندان | تفاوت باندینگ و کامپوزیت | قیمت باندینگ دندان

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

مطالب منتخب​

مقالات
arezou kazemi

چه عواملی باعث خرابی توربین های دندانپزشکی می شود؟

توربین ها، مانند هر وسیله دیگری، برای همیشه دوام نمی آورند و ممکن است از خود بپرسید:

چه کاری می توانم انجام دهم تا دوام آن ها را افزایش داد. ما به شما توصیه می کنیم مراقب قطعاتی باشید که بیشتر فرسوده می شوند و همیشه آنها را در شرایط خوبی نگه دارید! 

ادامه مطلب »
طرز نگهداری از هندپیس دندانپزشکی
مقالات
arezou kazemi

نکاتی برای اطمینان از نگهداری هندپیس دندانپزشکی

ما به خوبی می دانیم که خرید هندپیس می تواند نسبتاً گران باشد و قطعاً در یک مقطع زمانی نیاز به تجدید هندپیس خود خواهید داشت. 

با این وجود، راه‌هایی برای به تاخیر انداختن این امر با افزایش طول عمر هندپیس‌هایتان وجود دارد. 

ادامه مطلب »
معیارهای انتخاب لایت کیور
مقالات
arezou kazemi

معیار های انتخاب لایت کیور مناسب کلینیک دندانپزشکی شما

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا بین یک دستگاه لایت کیورینگ و دیگری تفاوت قیمت وجود دارد؟

قیمت علاوه بر طراحی و لوازم جانبی با عملکرد و ویژگی های فنی لایت کیور مانند وزن، طول موج و توان خروجی نیز مرتبط است.

ادامه مطلب »
چگونه دستیاران دندانپزشکی می توانند درد و خستگی را مدیریت کنند | شرایط دستیار دندانپزشک شدن | حقوق دستیار دندانپزشک | کنترل خستگی دستیاران دندانپزشک | ثبت نام دوره دستیاری دندانپزشکی
مقالات
arezou kazemi

چگونه دستیاران دندانپزشکی می توانند درد و خستگی را مدیریت کنند

ممکن است همه متوجه نباشند که دستیار دندانپزشکی می تواند از نظر فیزیکی یک شغل سخت باشد. 

اما کار در زمینه دندانپزشکی شامل حرکات تکراری زیاد و نشستن طولانی مدت در موقعیت های غیر طبیعی است.

ادامه مطلب »