آشنایی با موتور ایمپلنت

آشنایی با موتور ایمپلنت

موتور ایمپلنت یک دستگاه الکتریکی ضروری است که در روند قرار دادن ایمپلنت های دندانی است. این دستگاه اگر نباشد عملاً کار ایمپلنت انجام نمی شود. حال در این مقاله فروشگاه آنلاین دکتر مارکتز درباره موتور ایمپلنت به شما اطلاعاتی خواهد داد.

اجزا تشکیل دهنده موتور ایمپلنت چیست؟

موتور ایمپلنت چهار جز اصلی دارد. شامل یک کنسول مرکزی، یک پدال کنترل، یک میکرو موتور و یک ضد زاویه متصل به میکروموتور. میکرو موتور دستگاه ایمپلنت مهم ترین جزء این دستگاه می باشد.

آیا برای کاشت یک ایمپلنت ، با صرفاً از موتور ایمپلنت خاص آن استفاده کرد؟

جواب این سوأل مثبت نیست. موتورهای ایمپلنت مستقل از سیستم کاشت دندان هستند. در واقع برای قرار دادن هر سیستم ایمپلنت دندانی می توان از هر نوع موتور کاشتی استفاده کرد.

اگر در زمان خرید دستگاه کمی بیشتر دقت کنید، می توانید قیمت های بسیار خوبی را با کیفیت بالا انجام دهید.

بهترین موتور ایمپلنت

قبل از اینکه بهترین موتور ایمپلنت را بشناسیم بهتر است بدانید که ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی از نوع تیتانیوم خالص است که با بدن انسان سازگار است. معمولاً شکل آن به صورت میله ی باریک است که داخل استخوان فک قرار می گیرد.این موضوع بسیار قابل توجه است که این روزها ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد.

نکته ای که خیلی مهم است باید به شکل صحیح در فک جای بگیرد و کامل نگه داری شود تا ماندگاری زیادی داشته باشد.

با اینکه در حوزه مراقبت از دندان پیشرفت های زیادی صورت گرفته است، میلیون ها ایرانی از دندان درد رنج می برند، بیشتر پوسیدگی های دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب می باشد. در سالیان طولاتی تنها گزینه های درمان در دسترس اشخاصی که دندان های آن ها را از دست داده بودند، استفاده از پل ها و پروتزهای دندان است.

اندوستیال و ساب پریوستال

ایمپلنت اندوستیال به ایمپلنتی گفته می شود که داخل استخوان قرار می گیرد، ولی ساب پریوستیال ایمپلنتی می باشد که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه جای می گیرد. در این روزها دیگر از ایمپلنت ساب پریوستیال استفاده نمی شود، به این دلیل که در مقایسه با ایمپلنت های اندوستیال در بلند مدت نتیجه ضعیف تری خواهد داشت و دارای استحکام کمتری دارد.

ایمپلنت برای چه افرادی مناسب نیست و ناموفق خواهد بود؟

اگر فردی سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی را داشته است یا در حال انجام این درمان ها هستند، پس در نتیجه درمان شما با این روش احتمال کمتری دارد.

موردهای خاص پزشکی مانند مبتلا شدن به پوکی استخوان و بیماری هایی مثل آن هنوز اطمینانی حاصل نشده است و تأثیر آن در کارکرد و ماندگاری آن مشخص نیست.

زمانی که اقدام به جراحی انجام می دهید سلامت لثه شما بسیار مهم است و علاوه بر آن باید استخوان های فک قدرت و انسجام کافی برای نگهداری آن را داشته باشند.

در بیشتر موارد اگر فردی بخواهد ایمپلنت انجام دهد باید از مصرف دخانیات مثل سیگار اجتناب کند، به این دلیل که موادی مثل سیگار می تواند باعث پایین آمدن امکان موفقیت درمان شود.

انواع موتور ایمپلنت

موتور ایمپلنت MicroNX در کشور کره جنوبی تولید شده است. این موتور ایمپلنت که یکی از بهترین موتور ایمپلنت مورد تأیید استانداردهای CE اروپا، ISO و FDA آمریکا می باشد.

موتور ایمپلنت MicroNX دارای صفحه نمایش LCD می باشد. اینسترومنت آن از نوع فایبراپتیک می باشد.

سرعت و گشتاور این دستگاه قابل تنظیم می باشد. اگر به این نکته توجه کنیم که دستگاه قابلیت تنظیم گشتاور در ضریب های مختلف را دارا است، از 5 تا 70 نیوتن بر سانتی متر توسط آنگل 1 به 20 کاهنده قابل تنظیم می باشد و سرعت چرخش دستگاه این توانایی را دارد از 30 تا 40.000 دور در دقیقه تنظیم گردد.

ویژؤگی های Micro nx

  • سرعت چرخش قابل تنظیم تا 40.000 دور در دقیقه
  • دارای صفحه نمایش LCD
  • ضریب گشتاور 20 به 1 کاهنده و قابل تنظیم در ضریب های مختلف
  • گشتاور قابل تنظیم تا 70 نیوتن بر سانتیمتر
  • دارای کالیبراسیون خودکار و 9 عدد حافظه برنامه
  • قابلیت کنترل اتوماتیک گشتاور
  • دارای آنگل ایمپلنت اپتیک پوش باتن 20:1 میکرو ان ایکس
  • دارای پدال چند منظوره با کنترل کامل
  • استاندارد FDA آمریکا، CE اروپا، ISO

موتور ایمپلنت Omega

موتور ایمپلنت اُمگا ساخت کشور ایتالیا است مدل پلاس همراه با آنگل نوری است. طراحی اُمگا ایمپلنت به طوری است که با وجود موتور قدرتمند براشلس نصب بر روی این دستگاه می توان به راحتی و با کمال ایمنی و دقت عمل ایمپلنت را انجام داد.

ایمپلنت اُمگا با استفاده از استانداردهای ارگونومی، دستگاهی انعطاف پذیر جهت جلو بردن روند کاشت ایمپلنت استفاده می شود.

این محصول دارای سه حالت سیستم آبپاشی می باشد که با استفاده از نیروی مغناطیسی و با تولید گرمای کمتر، بازدهی بیشتری را ارائه می دهد.

این دستگاه دارای 5 برنامه برای ذخیره می باشد. یک مزیت دیگر که این دستگاه دارد این است که موتور براشلس آن با استفاده از نیروی مغناطیسی و با تولید گرمای کمتر، بازدهی بیشتری ارائه می دهد.

قیمت موتور ایمپلنت

باید گفت که قیمت دقیقی نمی توان برای این موتورها اشاره کرد. قیمت ها فقط در زمان خرید مشخص می شوند؛ اما نکته قابل توجه این است که قیمت دستگاه به طور مستقیم با عملکرد های متناسب با آن خواهد بود.

چه تجهیزاتی در کنار موتور ایمپلنت واجب است؟

یکی از واجبات در کنار موتور ایمپلنت اکسیژن با فشار مثبت و اکسید نیتروژن می باشند که مکمل های ضروری هستند. برای بسیاری از سیستم های حفاری به نیتروژن یا هوای فشرده نیاز است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *