بهترین کامپوزیت برای ونیر

در این مقاله در نظر داریم  ویژگی های بهترین کامپوزیت برای استفاده در ونیر را معرفی کنیم.

بهترین برند کامپوزیت دندان برای انجام درمانهای کامپوزیت ونیر چیست؟

معیارهای استفاده از کامپوزیت برای ونیر:

1- مقاومت کامپوزیت در برابر خمش.
2- سایش پایین کامپوزیت.
3- مقاومت دربرابرتغییرات حرارتی.
4- هندلینگ خوب کامپوزیت.
5- سایه های رنگ موجود.

رزین کامپوزیت:

رزین های کامپوزیتی که دوام طولانی تری دارند و بعد از فرم دهی و سفت شدن از لحاظ ظاهری طبیعی تر به نظر می رسند؛ جزو کامپوزیت ونیرهای مرغوب به شمار می آیند.

ویژگی ها:

1- زیبایی ظاهری:

از لحاظ ظاهری زیبایی بی عیب و نقص و کاملاً شبیه دندان های طبیعی به نظر می‌رسند.

2- فرم دهی سریع:

بهترین نوع کامپوزیت ونیرها، رزین هایی هستند که به سرعت بعد از برخورد اشعه لیزر سفت شوند.

3- انعطاف پذیری:

مهمترین ویژگی کامپوزیت فرم دهی آسان آن است. دندانپزشک باید بتواند به راحتی رزین های کامپوزیت را روی دندان‌های بیمار به هر شکلی که می‌خواهد در آورده و آنها را فرم دهی کند.

4- سازگاری با دهان و دندان:

سازگاری با بافت های لثه، دندانهای طبیعی و به طور کلی محیط دهان و دندان بسیار مهم است. به طوری که بعد از کاشت کامپوزیت، بیمار احساس ناراحتی یا وجود جسم اضافی در دهان نداشته باشد.

5- مقاومت در برابر سایش:

با پیشرفت تکنولوژی امروزه کامپوزیت هایی به بازار آمده‌اند که کاملاً در مقابل سایش مقاوم هستند و در اثر برخورد با دندان های مقابل به راحتی نمی شکنند.

6- قابلیت ترمیم:

قابلیت ترمیم  دارندبه طوری که اگر یکی از آنها ترک بردارد یا بشکند؛ نیازی به تعویض ندارد بلکه دندانپزشک می تواند به راحتی مجددا آنها را ترمیم نماید.

7-  استحکام بالا:

رزین های کامپوزیت ترکیبی از مواد شیمیایی پر کننده هستند که برای افزایش استحکام باید اندازه ذرات سازنده آنها کنترل شود. انواع مارک کامپوزیت دندان به علت تکنولوژی های مختلفی که در کار تولید به کار می برند؛ استحکام متفاوتی دارند اما کامپوزیت رزین های مرغوب به علت استحکام بالا طول عمر بیشتری روی دندان ها خواهند داشت.

دندانپزشکان حرفه ای که تجربه کافی و طولانی‌مدت در زمینه دندانپزشکی زیبایی و کاشت کامپوزیت ونیر دارند؛ کاملا با انواع مارک کامپوزیت دندان آشنا هستند و با بررسی نحوه تولید و تکنیک فرم دهی آنها ایده ال ترین گزینه را به بیماران پیشنهاد می دهند. فرآیند کاشت کامپوزیت ونیر شامل فرم دهی کامپوزیت رزین، انتخاب رنگ و سایه، پوشاندن تمام عیوب ظاهری دندان، هم تراز کردن ارتفاع دندان ها با یکدیگر و در نهایت صفت کردن و پولیش کردن کامپوزیت روی دندان ها است.
مهمترین خصوصیتی که انواع مارک کامپوزیت دندان را از یکدیگر متمایز می کند مواد سازنده و اندازه ذرات به کار رفته در ساخت رزین کامپوزیت است

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *