7 نکته‌ای که در خرید تجهیزات پزشکی باید مدنظر داشت

هنگامی‌که شما در فروشگاه‌های اینترنتی تجهیزات پزشکی وارد می‌شوید، یا به دنبال خرید پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین ابزار هستید و یا وقتی‌که می‌خواهید وسیله‌ای را تعمیر یا تعویض نمایید، همیشه موضوع مورد اهمیت متخصصین بالینی و بیماران، انتخاب وسایل و تجهیزات متناسب با محیط‌های پزشکی و درمانی می‌باشد.

برای خرید کردن تجهیزات پزشکی باید فاکتور های اساسی را در نظر بگیرید. آیا شما خواستار استفاده از جدیدترین فناوری می‌باشید و در این فکر هستید که به‌وسیله آن می‌توانید سرمایه‌گذاری بالایی انجام دهید؟ به‌عنوان‌مثال، آیا ازنظر اقتصادی خرید دستگاه ایکس ری گرتابل برای شما به‌صرفه می‌باشد؟ آیا فضایی برای سانترفیوژ زمینی X-Ray در آزمایشگاه تعبیه‌شده است؟ و یا نوع رومیزی آن مناسب‌تر می‌باشد؟ آیا این سانترفیوژ نیاز به یخچال فرون دارد یا خیر؟

مواردی موردنیاز است تا قبل از هر اقدامی به خرید باید در نظر بگیرید که توجه به همین فاکتور ها شمارا برای انتخاب بهترین گزینه کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید که 7 نکته حائز اهمیت را برایتان بازگو کنیم.

  • قیمت وسایل پزشکی و بیمارستانی

قیمت، یکی از موارد مهم و نگرانی‌های بزرگ برای خرید می‌باشد. همین‌طور که قیمت مهم می‌باشد، در کنار آن طول عمر وسایل نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. مثلاً کدام قسمت جز موارد مصرفی پزشکی می‌باشد؟ و یا کدام قسمت دستگاه می‌بایست تعویض شود؟ مقایسه قیمت دستگاه با مدل‌های مشابه در بازار مهم می‌باشد. این مقایسات به شما کمک خواهد کرد به نتیجه بهتری برسید.

  • خدمات پس از فروش

یکی از مهم‌ترین نکات قبل از خرید، موضوع گارانتی  و مشخص کردن زمان گارانتی می‌باشد. هر شرکت پزشکی بابت هر کالای پزشکی، گارانتی های متنوع و مختلفی را ارائه می‌دهد. آیا هنگامی‌که گارانتی پایان یافت، خدمات پس از فروش نیز در نظر گرفته می‌شود؟ این شرکت با در نظر گرفتن چه مبلغی، این خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد؟ خدمات بلندمدت و یا موقتی می‌باشند؟ آیا بند تمدید قرارداد، هزینه فسخ قرارداد مشخص‌شده است؟ آیا تمامی قطعات و قسمت‌های جانبی در هنگام حمل‌ونقل نیز شامل ضمانت می‌شوند؟ بنابراین به یاد داشته باشید، دانستن دقیق متن قرارداد بسیار مهم می‌باشد و قبل از بستن قرارداد حتماً با یک کارشناس مشورت نمایید.

در موقع خرید تجهیزات پزشکی، همیشه از تاکتیک‌های فروشندگان خود را مصون نگه‌دارید، روش‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید یک قرارداد قابل‌قبول را ببندید. این نکته را هم در نظر بگیرید که قدرت نفوذ مذاکره‌کنندگان شرکت‌ها بعد از اتمام قرارداد تمام خواهد شد.

  • قطعات مصرفی و جانبی باید در دسترس باشند

در نظر داشته باشید که:

  • همه‌ی قطعات جانبی دارای گارانتی باشند.
  • تمامی جوانب مربوط به خرید مواد و قطعات مصرفی پزشکی مدرن را مدنظر داشته باشید.
  • به شرایط و وضعیت تعمیر قطعات دقت داشته باشید.

بندهای مربوط به خدمات پس از فروش را موردبررسی قرار دهید و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید تا اطمینان حاصل نمایید که آیا از تعمیر قطعات و حتی خرید کالا و وسایل مصرفی پزشکی و آزمایشگاهی برمی‌آیید؟

  • به‌روز کردن دستگاه‌های پزشکی و آزمایشگاهی (پشتیبانی فنی)

در وسایل گران‌قیمت دستگاه‌های پزشکی و آزمایشگاهی، باید از پشتیبانی فنی دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. هنگامی‌که شرکتی بخواهد قراردادهای  قدیمی خود را به قراردادهای جدید تبدیل نماید، آپدیت کردن و پشتیبانی‌های فنی در کالاهای جدید، یکی از مزایای آن در نظر گرفته می‌شود و باید اطمینان داشت که در کالاها لحاظ شده باشد. یکی از عوامل پشتیبانی فنی کالاها، خط‌های تلفن رایگان و همیشه قابل‌دسترس می‌باشد که در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود. به‌روز کردن دستگاه‌ها نیز به باید صورت رایگان باشد. از هدف‌های مهم شرکت‌های تجهیزات پزشکی، می‌توان به از بین بردن مشکلات و بهبود عملکرد تجهیزات اشاره کرد.

  • مصرف کنندگان ثابت

یکی از نکات مهم قبل از خرید هر نوع کالا توجه به میزان دانش متخصصین بالینی است که از این تجهیزات استفاده می کنند. همچنین شرکت ها ی تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی  برای مشتریان دائمی خود باید تسهیلاتی نظیر آموزش مضاعف را در نظر بگیرند تا چگونگی عملکرد کالا ها و نحوه رسیدن به بهترین شرایط را در برداشته باشد. همچنین در صورت نیاز آموزش آنلاین و غیر مجازی را برای این مشتریان ارائه نماید. از مسائل مورد اهمیت برای این مشتریان این است که آیا دریافت این خدمات همراه با هزینه می باشد؟ یا این امکانات به صورت رایگان در دسترس مشتریان ثابت قرار گرفته می شود.

  • شرایط موردنیاز برای این تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

پس از‌خرید وسایل و ابزار پزشکی و آزمایشگاهی، توجه به محیط  نگه‌داری و کاربردی این تجهیزات از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. باید دانست که ابزار خریداری‌شده در چه محیطی  و تا چه مدت قابل‌مصرف می باشد. با پرسش از فروشندگان این تجهیزات می توانید با شرایط سازگار و مناسب این لوازم آشنا شوید. این‌که محیط کار  چه شرایطی داشته باشد تأثیر زیادی در بازدهی و کارکرد آن در طولانی ‌مدت خواهد داشت.

7-همزیستی با محیط

یکی از نکات قابل‌تأمل در مورد دستگاه‌ها، نحوه سازگاری هر نوع کالایی با محیط می‌باشد. انتظار می‌رود خرید هر نوع تجهیزاتی باعث افزایش آلایندگی و آسیب‌دیدگی محیط پیرامون نشود. باید به خاطر داشت که بین مصرف محصول با میزان سازگاری و کیفیت آن رابطه ای مستقیم وجود دارد،  با این معنی که هرچه دستگاه سازگارتر باشد کیفیت  محصول بهتر خواهد بود.

خرید هوشمندانه

در انتها خاطرنشان خواهیم شد که معیارترید هرگونه  کالا و تجهیزات پزشکیو آزمایشگاهی باید هوشمندانه صورت بگیرد  و هرگونه خرید شتاب‌زده می‌تواند تأثیر زیادی بر روی کادر درمان و بیماران داشته  باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی با مشاوره مناسب و بررسی همه جوانب می‌توانید انتظارات خود را نسبت به  یک خرید خوب تکمیل نمایید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *