بعد از درمان بلیچینگ از چه غذاهایی باید اجتناب کرد؟

بعد از درمان بلیچینگ از چه غذاهایی باید اجتناب کرد؟

یکی از سوالات متداول بیماران پس از بلیچینگ دندان این است که بعد از درمان چه چیزی می توانند بخورند و چه چیزی نمی توانند بخورند تا 24 ساعت پس از درمان سفید کردن دندان‌های شما تا حد ممکن روشن و سفید به نظر می‌رسند. 

در عین حال دندان‌های شما برای جذب رنگ هر یک از غذاها و نوشیدنی‌ها آماده می‌شوند. زیرا بلیچینگ مینای دندان را متخلخل تر می کند و این تخلخل باعث می شود  رنگدانه بیشتری جذب دندان شود. در زیر نگاهی به برخی از مواد غذایی می اندازیم که پس از بلیچینگ باید از مصرف آنها پرهیز کرد.

بعد از درمان بلیچینگ از چه چیزهایی باید اجتناب کرد:

  • نوشیدنی‌هایی که می‌توانند دندان‌های شما را لکه‌دار یا تیره کنند مانند قهوه، چای سیاه، آب میوه‌های رنگی، نوشابه‌ها .
  • غذاهایی که به طور طبیعی رنگدانهدارند و می توانند دندان های شما را لکه دار کنند مانند گوشت قرمز، انواع سس ، شکلات، کاری، غذاهای با ادویه های رنگارنگ، و همه میوه ها به جز موز.
  • مصرف سیگار در 24 ساعت اول درمان  ، سعی کنید فقط تعداد سیگارهای خود را محدود کنید، پشیمان نخواهید شد.
  • خمیر دندان های رنگی یا دهان شویه حداقل تا 24 ساعت پس از درمان.

اگر به طور تصادفی یکی از محصولات فوق را مصرف کردید، وحشت نکنید، هنوز فرصتی برای جبران وجود دارد. دهان خود را بشویید و بلافاصله دندان های خود را مسواک بزنید تا رنگدانه های باقی مانده را از بین ببرید و هر چیزی را که می خوردید لیست زیر جایگزین کنید.

چه چیزی برای مصرف ایمن است

  •  غذاهای سفید” که شامل مواردی مانند گوشت سفید، پاستا، نان است.
  • موز، جالب اینجاست که موز دارای سطح بالایی از پتاسیم و منیزیم است که در واقع می تواند به از بین بردن لکه ها و سفیدتر نگه داشتن دندان ها برای مدت طولانی تری کمک کند.
  • اعتقاد بر این است که پنیر سفید به دلیل داشتن کلسیم بالا برای دندان های شما مفید است و مشکلات دندانی مانند بیماری لثه را کاهش می دهد.

مراقبت از دندان های خود به ویژه در 24 ساعت اول پس از درمان با پرهیز از برخی غذاها و نوشیدنی ها، دندان های شما را برای مدت طولانی تری درخشان تر و سفیدتر نگه می دارد. 

اگرچه ممکن است پرهیز از برخی از غذاها و نوشیدنی های ذکر شده یک چالش به نظر برسد، اما ارزش آن را دارد.

فراموش نکنید که این اطلاعات مفید را برای افرادی که تمایل به انجام درمان پلیچینگ دندان هایشان دارند به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *