جدید ترین تکنولوژی در درمان های دندان پزشکی شما

جدید ترین تکنولوژی در درمان های دندان پزشکی شما

تعیین حدود پوسیدگی و اینکه تا چه حد باید برای تمیز کردن حفره تلاش کرد ، گاهی حتی برای سالم ترین چشم نیز دشوار است. درست است که نباید اثری از بافت عفونی باقی گذاشت، اما در عین حال باید مراقب برداشت بیش از حد بافت سالم بود. آخرین فناوری ها به دندانپزشک کمک می کند تا این مشکل را رفع کند.

برداشت پوسیدگی به کمک فلورسنس  (FACE)

در دکتر مارکتز ما دوست داریم آخرین اخبار و محصولات دندانپزشکی را به متخصصان دندانپزشکی ارائه دهیم، بنابراین ما همیشه فهرست خود را به روز می کنیم. یکی از این مواد سیستم تشخیص پوسیدگی فلورسانس است. حذف پوسیدگی با کمک فلورسنس (FACE)  به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن محدوده بین بافت سالم و بافت بیمار را تشخیص دهید.

لذا به سرعت و سهولت بیشتری عمل  در زمان درمان خود صرفه جویی کنید. این بیشترین میزان عاج سالم را در مقایسه با تهاجمی ترین درمان های مرسوم حفظ می کند. بنابراین امکان ترمیم محافظه کارانه تر و ساده تر بعدی فراهم می شود.

جدید ترین تکنولوژی در درمان های دندان پزشکی شما

کوپلینگ LED فلورسانس چگونه کار می کند؟ کوپلینگ فلورسانس یک عنصر کمکی است که به مکان یابی پوسیدگی کمک می کند، زیرا یک پرتو لومینسانس پوسیدگی با ، یک رنگ مایل به قرمز ظاهر می شود. برعکس، بافت سالم و عاری از باکتری سبز به نظر می رسد. به لطف این تضاد، دندانپزشک به راحتی می تواند پوسیدگی ها را شناسایی کند

این تکنیک نوآورانه به لطف کوپلینگ LED فلورسنت امکان پذیر است. زمان تشخیص پوسیدگی و خطر برداشت بافت سالم و نفوذ به پالپ را کاهش می دهد، بنابراین یک وسیله  بسیار مفید برای بهینه سازی حذف پوسیدگی خواهد بود.

بسیار مهم است که دندانپزشک برای انجام این تکنیک از عینک محافظ استفاده کند تا دید صحیحی از فلورسانس به دست آورد. با این تکنیک ، استفاده از محصولات رنگ آمیزی یا سایر مواد تهاجمی ضروری نیست.


همچنین بخوانید >>> بلیچینگ دندان چیست؟


اطلاعات مهم در مورد تکنیک تشخیص پوسیدگی فلورسانس

روش مورد استفاده بسیار شبیه به روش سنتی است و آماده سازی حفره را می توان هم با ابزارهای چرخشی و هم با دستی انجام داد.

درمان های طولانی، یعنی درمان هایی که بیش از پنج یا ده دقیقه طول می کشند، می توانند با کوپلینگ استاندارد LED ترکیب شوند و بنابراین می توانید بررسی کنید که آیا بافت پوسیده به طور رضایت بخشی برداشته شده است یا خیر.

شما باید در محیط هایی با نور کم کار کنید، زیرا هر چه کنتراست بیشتر باشد، بهتر می توانید رنگ ها را در حفره متمایز کنید.

تعمیر و نگهداری از کوپلر فلورسانس LED

تمیز کردن کوپلینگ باید به صورت دستی انجام شود. تمیز کردن بیرونی را می توان با محلول ایزوپروپیل الکل و یک پارچه خشک انجام داد.

هرگز نباید آن را در یک تمیز کننده اولتراسونیک غوطه ور کنید ، زیرا ممکن است باعث اختلال در عملکرد شود. تمیز کردن بدنه را می توان با آب داغ بین 40 تا 5 درجه و با مسواک متوسط تا سخت انجام داد.

برای خشک شدن کامل آن می توانید از هوای فشرده فیلتر شده استفاده کنید. Fluorescence HD LED MX را می توان توسط ضدعفونی کننده های شیمیایی ضدعفونی کرد، اما نباید در هیچ محلولی غوطه ور شود.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *