مراقبت پس از جراحی دهان

مراقبت پس از جراحی دهان

یکی از رایج ترین مسائلی که پس از انجام جراحی دهان با آن مواجه می‌شوید، روند بهبودی است که اغلب می‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد، یکی از این علائم ، تورم است که از گونه‌ها تا پیشانی در برخی افراد می‌رود. این عارضه می تواند شما را بترساند و باعث کمی ناامیدی در مورد مدت زمان بهبودی شود و حتی در برخی موارد افراد ترجیح می دهند در برابر درمان جراحی مقاومت کنند تا از مواجه شدن با عوامل ناراحت کننده  بعد از جراحی جلوگیری شود. از جمله این عوارض، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محدودیت در باز کردن دهان
  • تب
  • سردرد
  • سرگیجه
  • خون ریزی
  • کبودی
  • ناراحتی  و درد

همچنین بخوانید >>> مواد مصرفی دندانپزشکی


زمان بهبودی جراحی دهان

زمان بهبودی بسته به نحوه انجام جراحی از 5 روز تا 2 هفته طول می‌کشد.

تورم صورت در ناحیه آسیب دیده بخشی از روند طبیعی بهبودی است. به طور کلی علائم و نشانه ها در روز دوم تا سوم پس از مداخله به حداکثر می رسد و در روز چهارم تا پنجم کاهش می یابد.
برای محدود کردن تورم، کیسه‌ای حاوی یخ را هر30 دقیقه و در مجموع 6 تا 8 بار روی موضع بمالید. پس از 24 ساعت اول در هر صورت استفاده از یخ را متوقف کنید.

در صورت تداوم تورم حتی پس از 24 ساعت اول،از کمپرس گرم و مرطوب استفاده کنید تا مشکل کاملا برطرف شود. کمپرس باید بسیار داغ و تقریباً در حال جوش باشد تا عملکرد خود را انجام دهد. تا هر زمان که مقدور است و تا زمانی که علائم برطرف شوند، این کار را تکرار کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ماندن در محیط های بیش از حد گرم خودداری کنید. در 48 ساعت اول ممکن است دمای بدن  افزایش یابد.

مراقبت پس از جراحی دهان

 چگونه زمان بهبودی بعد از جراحی دهان را تسریع کنیم ؟

ما کیسه های گرم و سرد قابل استفاده مجدد را به شما پیشنهاد دهیم که با خاصیت اطمینان بخشی خود می توانید به روشی راحت، سریع و ساده محصولی را به بیمار خود ارائه دهید که بلافاصله و نیز در طول زمان بعد از هر نوع عمل به او کمک کنداین ژل را هم به صورت سرد و هم به صورت گرم می توانید انتخاب کنید .

پیام اصلی ما همیشه یکسان است: قبل و بعد از درمان از بیمار خود مراقبت کنید! مشتری راضی، مشتری بازگشتی است!

در اینجا اطلاعات مفیدی در مورد این محصول وجود دارد که می خواهید این مورد را با بیمار خود به اشتراک بگذارید:

معرفی محصول coldlhot comfort برند nexcare

محصول coldlhot comfort برند nexcare

مناسب برای دندان دردهای شدید و درد دندان!! 

Nexcare ™ ColdHot Comfort یک کیسه پر از ژل است که برای تسکین درد طراحی شده است. این کیسه ژل باعث ایجاد آرامش سریع درد ناشی از التهاب می شود، این ژل ماده ای کاربردی و بی خطر برای دندان درد و جراحی های دندان است.

مواد داخل آن از یک ماده غیر سمی، تشکیل شده که  99 درصد آن زیست تخریب پذیر استT مانند نامش همه کاره است،چه برای سرما و چه برای گرم کردن  برای کسانی که ریکاوری بدون دارو و طبیعی را برای درد و جراحی های بعد از دندان ترجیح می دهند، این یک محصول پیشنهادی ویژه است.


همچنین بخوانید >>> تاثیر آلودگی هوا بر روی پوست و مو


دستورالعمل پک ColdHot

دستورالعمل استفاده در سرما:

تقریباً تمام کاربردهای سرمازا برای کاهش تورم و کمک به کاهش التهاب و درد ناشی از آن عوامل در نظر گرفته شده است. کاربرد پک ColdHot گسترده است اما شاید برای التهاب دندان بهترین کاربرد را داشته باشد. 

تورم گونه و دندان درد ، موقعیت های است که در آن پک ژل ColdHot می تواند بسیار موثر باشد. به سادگی آن را تا زمان استفاده در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. توصیه می شود با وقفه های  20 دقیقه ای از این پک استفاده کنید.

دستورالعمل استفاده گرم:

هنگامی که دندان درد تیز یا مزمن است، گرما به عنوان یک شل کننده عضلانی عمل می کند و ناحیه آسیب دیده را تسکین می دهد. به سادگی با قرار دادن ColdHot در آب جوشیده (که حرارت آن خاموش شده و دیگر در حال جوشیدن نیست) به مدت 4 تا 5 دقیقه، بسته آماده استفاده است). از مایکروویو استفاده نکنید)

این محصول ابزاری هوشمند، مقرون به صرفه و موثر برای مدیریت درد است که بارها و بارها قابل استفاده مجدد است. بسیاری از کلینیک ها در سراسر جهان از این محصول برای ارتقای مراقبت از بیمار استفاده می کنند. مراقبت از بیمار خود را با Nexcare گسترش دهید 🙂

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *